”Killan toiminnasta vastaa kalenterivuodeksi kerrallaan valittu hallitus. Hallituksen muodostavat puheenjohtaja ja viidestä kymmeneen (5-10) muuta jäsentä, joiden tulee olla killan varsinaisia jäseniä.” (Killan säännöt, §32) Mukana ahertamassa killan yhteiseksi hyväksi ovat varsinaisten jäsenten lisäksi toimihenkilöt.

Indecsin hallituksen tavoitat sähköpostiosoitteella hallitus (ät) indecs.fi

Mikäli haluat tarkastella vanhempia hallituksia, kuin mitä tältä sivulta löytyy, taulukkomuotoisesta listasta löydät edelliset hallitukset vuoteen 1987 asti.

Puheenjohtaja

Image of boardmember

Emma Lindfors

Puheenjohtaja

puheenjohtaja@indecs.fi

Hallitus

Image of boardmember

Emilia Jensén

KV-vastaava

kv-vastaava@indecs.fi

Image of boardmember

Eero Yli-Rahnasto

Opintovastaava

opinto@indecs.fi

Image of boardmember

Väinö Korolainen

Fuksikapteeni

fuksikapteeni@indecs.fi

Image of boardmember

Kasper Valtonen

Tapahtumavastaava

tapahtumat@indecs.fi

Image of boardmember

Juho Handolin

Teekkarivastaava

teekkarivastaava@indecs.fi

Image of boardmember

Sanna Rantakokko

Kolmiovastaava

kolmiot@indecs.fi

Image of boardmember

Mikko Partanen

Yritysvastaava

Varapuheenjohtaja

yritysvastaava@indecs.fi

Image of boardmember

Markus Sarmala

Rahastonhoitaja

rahastonhoitaja@indecs.fi

Image of boardmember

Iiro Vartio

Sihteeri

sihteeri@indecs.fi

Toimihenkilöt

Image of boardmember

Munim Raza

International Affairs Assistant

Image of boardmember

Leevi Törnblom

Salkuton Ministeri

Edeltävä puheenjohtaja

Image of boardmember

Jonna Auvinen

Alumnitoimari

Image of boardmember

Iida Smolander

Kolmiotoimari

Image of boardmember

Timo Järventausta

Datatoimari

Image of boardmember

Anni Sipilä

Päätoimittaja

Image of boardmember

Elviira Saarelma

Mediatoimari

Image of boardmember

Heini Kinanen

KV-toimari

Image of boardmember

Henri Savolainen

Tilatoimari

Image of boardmember

Akseli Kivelä

Teekkaritoimari

Image of boardmember

Elias Räinä

Fuksitoimari

Image of boardmember

Henna Kyntäjä

Reissuexcutoimari

Image of boardmember

Juho Puoliväli

Yritystoimari

Image of boardmember

Jussi Töyrylä

Taloustoimari

Image of boardmember

Viivi Hellman

Hyvinvointitoimari

Image of boardmember

Tea Mattila

35. vujutoimari

vuosijuhlat@indecs.fi

Image of boardmember

Saara Pirinen

Tapahtumatoimari