”Killan toiminnasta vastaa kalenterivuodeksi kerrallaan valittu hallitus. Hallituksen muodostavat puheenjohtaja ja viidestä kymmeneen (5-10) muuta jäsentä, joiden tulee olla killan varsinaisia jäseniä.” (Killan säännöt, §32) Mukana ahertamassa killan yhteiseksi hyväksi ovat varsinaisten jäsenten lisäksi toimihenkilöt.

Indecsin hallituksen tavoitat sähköpostiosoitteella hallitus (ät) indecs.fi

Mikäli haluat tarkastella vanhempia hallituksia, kuin mitä tältä sivulta löytyy, taulukkomuotoisesta listasta löydät edelliset hallitukset vuoteen 1987 asti.

Puheenjohtaja

Image of boardmember

Juho Handolin

Puheenjohtaja

puheenjohtaja@indecs.fi

Hallitus

Image of boardmember

Riina Saari

Sihteeri

sihteeri@indecs.fi

Image of boardmember

Aslak Alaluusua

Rahastonhoitaja

rahastonhoitaja@indecs.fi

Image of boardmember

Juho Puoliväli

Yritysvastaava

yritysvastaava@indecs.fi

Image of boardmember

Roope Horila

Teekkarivastaava

teekkarivastaava@indecs.fi

Image of boardmember

Saara Pirinen

Tapahtumavastaava

tapahtumat@indecs.fi

Image of boardmember

Aku-Matti Pölkki

Fuksikapteeni

fuksikapteeni@indecs.fi

Image of boardmember

Iida Smolander

Kolmiovastaava

kolmiot@indecs.fi

Image of boardmember

Julia Vaara

KV-Vastaava

kv-vastaava@indecs.fi

Image of boardmember

Liisa Sätilä

Opintovastaava

opinto@indecs.fi

Toimihenkilöt

Image of boardmember

Sanna Peltonen

Fuksitoimari (syksy)

Image of boardmember

Aleksi Virkkala

Fuksitoimari (syksy)

Image of boardmember

Taru Alastalo

Tapahtumatoimari

Image of boardmember

Emma Nykänen

36. vuosijuhlatoimari

Image of boardmember

Veeti Kyllönen

Hyvinvointitoimari

Image of boardmember

Kasper Valtonen

Mayhemtoimari

Image of boardmember

Matti Honkanen

Taloustoimari

Image of boardmember

Tuomas Haanpää

Yritystoimari

Image of boardmember

Tero Hakulinen

Reissuexcutoimari

Image of boardmember

Tellu Korhonen

Fuksitoimari (kevät)

Image of boardmember

Oskari Kyrölä

Teekkaritoimari

Image of boardmember

Väinö Korolainen

Tilatoimari

tilatoimari@indecs.fi

Image of boardmember

Maija Lemponen

Perinnetoimari

Image of boardmember

Juhani Koppinen

KV-toimari

Image of boardmember

Vilma Kouvo

International affairs assistant

Image of boardmember

Riikka Alatalkkari

Mediatoimari

Image of boardmember

Siiri Lintunen

Päätoimittaja

Image of boardmember

Timo Järventausta

Datatoimari

datatoimari@indecs.fi

Image of boardmember

Sara Nevalainen

Kolmiotoimari

Image of boardmember

Juho Martikainen

Alumnitoimari

alumni@indecs.fi

Image of boardmember

Emma Lindfors

Lady Domina