”Killan toiminnasta vastaa kalenterivuodeksi kerrallaan valittu hallitus. Hallituksen muodostavat puheenjohtaja ja viidestä kymmeneen (5-10) muuta jäsentä, joiden tulee olla killan varsinaisia jäseniä.” (Killan säännöt, §32). Mukana ahertamassa killan yhteiseksi hyväksi ovat varsinaisten jäsenten lisäksi toimihenkilöt.

Indecsin hallituksen tavoitat sähköpostiosoitteella hallitus@indecs.fi.

Mikäli haluat tarkastella vanhempia hallituksia, kuin mitä tältä sivulta löytyy, taulukkomuotoisesta listasta löydät edelliset hallitukset vuoteen 1987 asti.

Puheenjohtaja

Image of boardmember

Saara Pirinen

Puheenjohtaja

puheenjohtaja@indecs.fi

Hallitus

Image of boardmember

Siiri Lintunen

Sihteeri

sihteeri@indecs.fi

Image of boardmember

Matti Honkanen

Rahastonhoitaja

rahastonhoitaja@indecs.fi

Image of boardmember

Leevi Törölä

Yritysvastaava

yritysvastaava@indecs.fi

Image of boardmember

Juho Jokinen

Teekkarivastaava

teekkarivastaava@indecs.fi

Image of boardmember

Taru Alastalo

Tapahtumavastaava

tapahtumat@indecs.fi

Image of boardmember

Sanna Peltonen

Fuksikapteeni

fuksikapteeni@indecs.fi

Image of boardmember

Katri Kujala

Kolmiovastaava

kolmiot@indecs.fi

Image of boardmember

Otto Tikkala

KV-vastaava

kv-vastaava@indecs.fi

Image of boardmember

Juho Peltomäki

Opintovastaava

opinto@indecs.fi

Toimihenkilöt

Image of boardmember

Liina Laine

37. vuosijuhlatoimari

Image of boardmember

Riikka Alatalkkari

Alumnitoimari

Image of boardmember

Otto Lassila

Bränditoimari

Image of boardmember

Teemu Kaiturinmäki

Datatoimari

datatoimari@indecs.fi

Image of boardmember

Juho Handolin

Eversti Handels

Edeltävä puheenjohtaja

Image of boardmember

Aleksi Virkkala

Fuksitoimari (kevät)

Image of boardmember

Aaro Myöhänen

Hyvinvointitoimari

Image of boardmember

Tomi Suomi

International affairs assistant

Image of boardmember

Nuutti Rissanen

Kolmiotoimari

Image of boardmember

Marcus Dence

Kv­-toimari

Image of boardmember

Onni Hemminki

Mayhemtoimari

Image of boardmember

Anni Honkonen

Mediatoimari

Image of boardmember

Josefiina Saukko

Päätoimittaja

Image of boardmember

Petja Paananen

Reissuexcutoimari

Image of boardmember

Katja Keitaanranta

Taloustoimari

Image of boardmember

Tuuli Mäkinen

Tapahtumatoimari

Image of boardmember

Nea Airaksinen

Tapahtumatoimari

Image of boardmember

Noora Rakeva

Teekkaritoimari

Image of boardmember

Ville-Veikko Kylmäluoma

Tilatoimari

tilatoimari@indecs.fi

Image of boardmember

Jere Kaikkonen

Yritystoimari

Image of boardmember

Konsta Kiiskinen

Yritystoimari